Asfaltová krytina sa zväčša používala na ploché strechy. V dnešnej dobe sú už novšie krytiny, ktoré nahradzujú asfalt a to zväčša modifikovaný PVC. Na podobnom princípe funguje aj gumofarba, s tým rozdielom, že je tekutá.  

 Krytina Vám možno zateká, sú na nej praskliny prípadne je odvetraná a je potrebné ju "opraviť" alebo vymeniť. Pre tento druh strešnej krytiny je Švédska gumofarba najlacnejšie a najlepšie riešenie, pokiaľ nechcete meniť celú krytinu. My Vám ju natrieme, poprípade si to viete urobiť aj sám. Najväčšou výhodou renovácie strechy pomocou gumofarby je hlavne aplikácia bez demontáže krytiny, vysoká odolnosť voči UV žiareniu a tým aj dlhá životnosť. Odtieň strechy Vám namiešame akýkoľvek budete chcieť. Gumofarba je pružná, hydrofóbna, odoláva poveternostným vplyvom.
 Strechu najprv dôkladne vyčistíme, opravíme prípadné praskliny a potom nanesieme prvú a druhú vrstvu švédskej kvality. Nanášať sa dá štetcom, valčekom alebo striekaním. Ak to necháte urobiť nás, bude Vás to stáť cca 16 eur/m2, cena obsahuje materiál a prácu bez DPH. Takže ak ste rozhodnutí oživiť svoje strechy, tak volajte alebo píšte.