Asfaltová krytina sa zväčša používala na ploché strechy. V dnešnej dobe sa aplikujú materiály nahradzujúce asfalt, zväčša modifikovaný PVC. Na podobnom princípe funguje aj gumofarba, s tým rozdielom, že je tekutá.  

 Krytina Vám možno zateká, sú na nej praskliny, prípadne je odvetraná a je potrebné ju "opraviť" alebo vymeniť. Pre tento druh strešnej krytiny je švédska gumofarba najlacnejšie a najlepšie riešenie, pokiaľ nechcete meniť celú krytinu. Realizáciu Vám radi zastrešíme, ale ľahko to dokážete svojpomocne. Hlavnými výhodami renovácie gumofarbou je aplikácia bez demontáže, vysoká odolnosť voči UV žiareniu a predlženie životnosti krytiny. Odtieň Vám namiešame podľa želania. Gumofarba je pružná, hydrofóbna a odoláva poveternostným vplyvom.
 Strecha sa najprv dôkladne vyčistí, opravia sa prípadné praskliny, následne sa nanesie základ, potom prvá a na záver finálna vrstva. Aplikuje sa štetcom, valčekom alebo striekaním. V našej réžii to včítane práce a materiálu stojí v 17-20 EUR/m2. Ste rozhodnutí oživiť svoju strechu, volajte alebo píšte.